Zmeny v pravidlách

22.05.2013 10:12

Zo skúseností z minulosti, resp. okolností, ktoré sú špecifické pre tento ročník turnaja, sme pristúpili k nasledovným zmenám pravidiel:

bod 4: Lopta

Defaultne sa používa futsalová lopta veľkosti 4.

bod 7: Výstroj hráčov

Zákaz hrať v kopačkách určených na veľký futbal.

bod 9: Hrací čas

Hrací čas zápasu v základných skupinách je 1 x 15 minút, vo vyraďovacej časti 1 x 20 minút. Čas sa pri prerušeniach nezastavuje. Tím, ktorý vykopne loptu má povinnosť poslať niekoho zo striedačky alebo divákov po ňu. Kým sa tak stane, hrá sa s druhou loptou (pri každom zápase musia byť k dispozícii minimálne dve lopty - bolo by dobré, ak by každý tím doniesol nejakú loptu). V prípade zranenia hráča sa čas zastaví na dobu potrebnú na presun zraneného hráča mimo ihriska.

bod 11: Lopta v hre a mimo hry

Lopta sa nachádza mimo hry aj v prípade dotyku s ochrannou sieťkou alebo konštrukciou, na ktorej je táto sieť upevnená.

bod 16: Autové vhadzovanie

Auty sa kopú. Gól kopnutý priamo z autu neplatí.

bod 18: Rohový kop

Pre informáciu - Rohy sa tiež kopú. Nejde o zmenu, v starých pravidlách bolo tiež, že sa kopú.

bod 19: Hra brankára

Brankár nemôže rozohrať z ruky cez polku ihriska.

bod 20: Predĺženie a penaltový rozstrel

Predlžuje sa iba v prípade remízy v riadnom hracom čase v zápase vo vyraďovacej fáze. Predĺženie trvá 1 x 5 minút a hrá sa na zlatý gól. Ak sa nerozhodne v predĺžení, nasleduje penaltový roztrel.

bod 21: Kontumačný výsledok

Z dôvodu časovej náročnosti turnaja a hrania na dvoch ihriskách prosíme zúčastnené tímy, aby sa na miesto zápasu dostavili v dostatočnom časovom predstihu. V krajnom prípade, kedy tím nebude schopný začať hrať do 5 minút od plánovaného začiatku zápasu, sa zápas kontumuje v prospech nastúpeného tímu s výsledkom 5:0.

Zmeny sú zapracované aj v samotných pravidlách.

V prípade, že máte nejaké pripomienky alebo nápady k pravidlám, napíšte mail alebo sa vyjadrite v diskusii.

Diskusná téma: Zmeny v pravidlách

Pravidlá

Dušky - AB 94 Old Stars | 22.05.2013

Chcem sa opytat, ci pre obe ihriska plati pocet hracov na ihrisku 4+1 (nepoznam totiz velkost ihriska na Peknikovej).
A ak som spravne pochopil pravidla, kopany aut moze vlastny brankar chytit do ruky, avsak malu domov nie. Je to tak?

Re:Pravidlá

organizátori | 22.05.2013

áno, na oboch ihriskách sa hrá 4+1, sú približne rovnako veľké

čo sa týka druhého problému, vďaka za upozornenie - kopaný aut vlastný brankár nemôže chytiť do ruky (jedná sa tiež o malú domov)